Šis ir skaistai un krāšņais parks, kas atrodas Parīzē 19. kvartālā. Tas gan nav izpelnījies lielu tūristu ievērību, bet manā atmiņā tas paliks ilgi. Parka teritorija vaido kopumā 24,7 hektārus un šis ir piektais lielākais parks Parīzē, pēc Bois de Vincennes, Bois de Poulogne, Parc de la Villette un Tuileries Garden.
Mazliet no parka vēstures: 1862. gadā šo lielo zemes teritoriju klāja ģipša karjers, kuru 1867. gadā nolēma pārveidot kā parku, kas mūsdienās pazīstams kā Parc des Buttes-Chaumont. Salas, alas, tilti, rada burvīgu skatu, kas atgādina par Alpiem, Itāliju un jūras piekrasti. Parku veidojis Jean-Charles Alphand (slavens franču inženieris, kas specializējies tiltu un ceļu būvē) pēc Napoleona III rīkojuma. Vēl jo krāšņāku parku padara Temple de la Sibylle, no kura veras pasakains skats uz parku no augšas.
Templis veidots iedvesmojoties no Senās Romas arhitektūras. Templis atrodas uz māklīgi veidotas salas 1,5 hektāri- Ȋle de la Belvédère. Tā ir akmeņaina salas ar stāvām klintīm, kas izgatavoti no vecās ģipša karjera. Pašā virsotnē atrodas Temple de la Sibylle, 50 m virs ezera. Sala ir savienota ar diviem tiltiem ar pārējo parka salu ieskauj celiņi.
Viens no tiltiem ir celts 1867. gadā un tā inženieris ir pasaulslavenā-Gustave Eiffel(visiem pazīstams kā Eifeļa torņa inženieris). Tilts ir 63m garš un atrodas 8m virs ezera.
Savukārt otrs tilts, kas pazīstams kā "pašnāvības tilts",12 m garš mūra tilts, 22 m virs ezera, kas ļauj piekļūt salai no dienvidu puses. Pēc vairākām publiskām pašnāvībām, tilts tagad iežogota ar stiepļu sietu.
Parks ļauj tā apmeklētājiem baudīt garas prominādes gar rāmo ezeru, stāvajām klintīm un raudzīties uz brīnišķīgi skaisto augu daudzveidību, kas paveras skatienam. Šobrīd ir vairāk nekā 47 sugu augiem, kokiem un krūmiem kultivētu parkā. Daudzi no augiem un kokiem atrodas parkā jau no parka atvēršanas dienas. Parks lepojas ar vairākām vietējajām šķirnēm, kā arī eksotiskajām koku sugām, kas nāk no Āzijas.
Vēl apmeklētājus priecē kāda Senās Grieķijas skulptūra, veidota Atēnās."Le Dieu Grec" protecteur de la nature (Grieķu Dievs, dabas sargātājs). Dāvinājus Parīzei no Grieķijas Eiropā Zinātniskās Kometejas.
Ieeja parkā ir bez maksas. Sakarā ar remonta darbiem dotajā brīdī (28.05.2015) nevarēja apskatīt pilnībā visu parku, bet tas mani netraucēja, lai no dabas piedāvātās burvības man aizrautos elpa. Starp romantiskajiem pārīšiem, kas baro pīles, un dažām ģimenēm, kas atpūšas uz plediem, pamanīju arī skrējējus. Un šeit uzreiz vēlos piemetināt, ka man kā personai, kurai sagādā gandarījums skriet, rekomendēju šo parku. Nav daudz cilvēku, ieeja aizliegta ar dzīvniekiem, liela parka platība un kā neliels izaicinājums spēka pārbaudei būs mazliet kalnainais reljefs.
Kā arī parks īpaši priecēs mazos apmeklētājus ar nelielu spēļu laukumu un "Le Guignol de Paris" leļļu teātri, kuri jaunāko informāciju par izrādēm publicē sociālajā vietnē: facebook un citur.
Biļetes cena: 4 eiro. Ir iespēja iegādāties abonamentu uz turpmākajām desmit izrādēm, kas Jums izmaksās 35 eiro. Maksāt var tikai skaidrā naudā. Parks piedāvā vēl apmeklētājiem ieturēt maltīti restorānā, kā arī iemalkot kādu vīnu vai gardu kafiju kafejnīcā.
Parks atvērts
katru dienu no 07:00 -21:00 (01.09.-30.09.)
07:00 -20:00(01.10.-31.03.)
07:00 -21:00(01.04.-30.04.)
07:00 -22:00(01.05.-31.08.)
Kā nokļūt līdz parkam?
M5- Laumière
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru